Agnieszka Swaczyna

adwokat

Robię to, co lubię. Zawód adwokata nie należy do łatwych, ale daje dużo satysfakcji zwłaszcza, gdy uda się pomóc, rozwiązać czyjś życiowy problem...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

ZANIM WYJEDZIESZ Z DZIECKIEM ZA GRANICĘ – KONWENCJA HASKA

Agnieszka Swaczyna10 października 20142 komentarze

Wróciłam niedawno z konferencji w Trewirze, gdzie p. Joanna Serdyńska z Komisji Europejskiej zaprezentowała m.in. klip informacyjny dla rodziców w Unii Europejskiej. Obiecuję umieścić prezentowany na konferencji klip na blogu.

Ten, który można objrzeć poniżej również otrzymałam od p. Serdyńskiej (jeszcze raz bardzo dziękuję!). Z przyjemnością (bo to bardzo dobry materiał) prezentuję film informujący o uprowadzeniu rodzicielskim. Film jest dostępny w różnych wersjach językowych tu.

Zanim wyjedziesz z dzieckiem za granicę bez zgody drugiego rodzica, koniecznie obejrzyj!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (12) 422 00 41e-mail: swaczyna@kancelariaswaczyna.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Ola 21 listopada, 2019 o 23:10

Szanowna Pani Mecenas,

Czy zastanawiała się Pani kiedyś czy jest jakaś możliwość wyłączenia stosowania konwencji pomiędzy dwoma rodzicami obywatelami różnych krajow europejskich ? Czy ewentualne sporządzenie oświadczenia jednego z rodziców przed notariuszem zaraz po narodzinach dziecka, ze jego miejscem zamieszkania będzie zawsze miejsce zamieszkania drugiego z rodziców, bez względu na kraj, mogłoby być skuteczne ?
Pozdrawiam serdecznie i gratuluje fantastycznego bloga!
Ola

Odpowiedz

Agnieszka Swaczyna 25 listopada, 2019 o 09:06

Bardzo dziękuję za to pytanie. Przyznam, że się nie zastanawiałam, ale też uważam, że nie można wyłączyć na przyszłość możliwości skorzystania z konwencji haskiej.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem swaczyna@kancelariaswaczyna.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: