Agnieszka Swaczyna

adwokat

Robię to, co lubię. Zawód adwokata nie należy do łatwych, ale daje dużo satysfakcji zwłaszcza, gdy uda się pomóc, rozwiązać czyjś życiowy problem...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

TELEFON ALARMOWY 116 000

Agnieszka Swaczyna11 listopada 2019Komentarze (0)

116 000

Ostatnio „buszowałam” trochę po internecie. Starałam się znaleźć przydatne informacje w razie uprowadzenia dziecka. Wydaje mi się, że nie jest to takie proste. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę stres, w jakim są rodzice po odkryciu uprowadzenia dziecka…

Jeżeli trafiłeś przez przypadek na mój blog, nie wiesz co robić i do kogo się zwrócić, postaram się zebrać nieco informacji w jednym miejscu.

116 000 to Unijny numer telefonu w sprawie zaginięć dzieci. W Polsce telefon działa od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-17:00

Jeżeli Twoje dziecko zaginęło możesz też kliknąć na link poniżej (na podlinkowanej stronie uzyskasz dodatkowe informacje) :

TELEFON ORGANIZACJI ZAJMUJĄCYMI SIĘ ZAGINIONYMI DZIEĆMI

Za granicą

Jeżeli mieszkasz poza Polską, po wykręceniu numeru 116 000 połączysz się z miejscową organizacją pozarządową. Pomogą Ci w razie uprowadzenia dziecka.

Jeżeli chcesz znaleźć organizację udzielającą pomocy w kraju Twojego zamieszkania to listę organizacji w krajach Unii Europejskiej oraz linki do stron internetowych znajdziesz tu.

Adwokat

Poza podjęciem działań poszukiwawczych koniecznie poszukaj adwokata – przede wszystkim w kraju, do którego uprowadzono dziecko -, który zna się na konwencji haskiej. Znajomość konwencji haskiej nie jest powszechna – ani w Polsce, ani za granicą. Błędna porada może Cię drogo kosztować (niekoniecznie chodzi mi o pieniądze). Możesz zacząć od strony LEPCA. To organizacja zrzeszająca adwokatów z Europy, zajmujących się konwencją haską. Zdarzyło mi się już zwrócić do LEPCA o pomoc w znalezieniu adwokata (specjalisty od konwencji haskiej) spoza Europy. Bardzo szybko uzyskałam wyczerpującą odpowiedź. Możesz też skontaktować się z organizacjami pozarządowymi (wspomnianymi wyżej). Prawdopodobnie także w ten sposób możesz uzyskać rekomendację i skontaktować się z odpowiednim prawnikiem.

Jeżeli znalazłeś się w tej tragicznej sytuacji – działaj. Osoby gotowe udzielić Ci wsparcia są na wyciągnięcie ręki.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (12) 422 00 41e-mail: swaczyna@kancelariaswaczyna.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem swaczyna@kancelariaswaczyna.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: