Agnieszka Swaczyna

adwokat

Robię to, co lubię. Zawód adwokata nie należy do łatwych, ale daje dużo satysfakcji zwłaszcza, gdy uda się pomóc, rozwiązać czyjś życiowy problem...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

ZANIM WYJEDZIESZ Z DZIECKIEM ZA GRANICĘ – KONWENCJA HASKA

Agnieszka Swaczyna10 października 20142 komentarze

Wróciłam niedawno z konferencji w Trewirze, gdzie p. Joanna Serdyńska z Komisji Europejskiej zaprezentowała m.in. klip informacyjny dla rodziców w Unii Europejskiej. Obiecuję umieścić prezentowany na konferencji klip na blogu.

Ten, który można objrzeć poniżej również otrzymałam od p. Serdyńskiej (jeszcze raz bardzo dziękuję!). Z przyjemnością (bo to bardzo dobry materiał) prezentuję film informujący o uprowadzeniu rodzicielskim. Film jest dostępny w różnych wersjach językowych tu.

Zanim wyjedziesz z dzieckiem za granicę bez zgody drugiego rodzica, koniecznie obejrzyj!

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Ola 21 listopada, 2019 o 23:10

  Szanowna Pani Mecenas,

  Czy zastanawiała się Pani kiedyś czy jest jakaś możliwość wyłączenia stosowania konwencji pomiędzy dwoma rodzicami obywatelami różnych krajow europejskich ? Czy ewentualne sporządzenie oświadczenia jednego z rodziców przed notariuszem zaraz po narodzinach dziecka, ze jego miejscem zamieszkania będzie zawsze miejsce zamieszkania drugiego z rodziców, bez względu na kraj, mogłoby być skuteczne ?
  Pozdrawiam serdecznie i gratuluje fantastycznego bloga!
  Ola

  Odpowiedz

  Agnieszka Swaczyna 25 listopada, 2019 o 09:06

  Bardzo dziękuję za to pytanie. Przyznam, że się nie zastanawiałam, ale też uważam, że nie można wyłączyć na przyszłość możliwości skorzystania z konwencji haskiej.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: